0محصول خریداری شما
ابعاد ورق ام دی اف

برای تولید ورقه های ام دی اف از هر نوعی که باشند باید استاندارد های خاصی مورد توجه قرار گیرد. این استانداردها از قبل تعیین شده اند و با توجه به آن ها ابعاد ورقه های ام دی اف شکل می گیرد. برخی از برند های خاص که به تولید ورقه های ام دی اف می پردازند می توانند با توجه به شرایط خاصی انواعی از ورقه های ام دی اف خارج از اندازه استاندارد تولید کنند. ابعاد ورقه های ام دی اف را می توان یکی از مواردی دانست که در قیمت نهایی محصولی که توسط آن ها ساخته می شود ایفا می کند.

معرفی ورق های ام دی اف

ام دی اف را می توان نوعی از محصولات چوبی دانست. انواع ام دی اف را می توان در انواعی مانند ام دی اف خام،  ورق هایگلاس و ... پیدا کرد.. از ام دی اف در ساخت بسیار از محصولات مانند کمد، کابینت آشپزخانه، کانتر و... استفاده می شود. ورقه های ام دی اف بعداز تولید و برش توسط برخی از ورقه های تزئینی و مقاومتی بالا می رود. ام دی اف به دلیل ویژگی هایی که دارد می تواند پذیرای انواعی از روکش ها باشد. انواع ام دی اف را می توان با استفاده از ماشین آلات به راحتی برش داد و سمباده کاری کرد. سطح صاف و صیقلی ام دی اف را می توان از دیگر مزایای آن دانشت. ورقه های ام دی اف در کارخانه ها یا کار گاه های مربوطه توسط ابزارالات مخصوص تولید می شوند.

معرفی ورق های ام دی اف

اندازه ورق ام دی اف

با توجه به اینکه از چه برندی برای ورق های ام دی اف استفاده می شود، ممکن است ابعاد این ورقه ها تا حدودی با هم فرق داشته باشد. برند های زیادی در زمینه تولید ورقه های ام دی اف به فعالیت می پردازند. اما در اغلب این برندها اندازه های استانداری وجود دارد که با توجه به آن ها ورقه های ام دی اف برش داده می شوند. 

  • ابعاد ورق ام دی اف: اندازه 366*183 سانتی متر یکی از اندازه های استانداردی است که ورقه های ام دی اف بر اساس آن بریده می شوند. ابعاد 366*210 یکی از ابعاد استاندارد دیگری است که توسط اغلب برند های ام دی اف برش داده نمی شود و چند برند محدود اقدام به تولید این ابعاد از ورقه های ام دی اف می نمایند.
  • ابعاد ورقه های ممبران: ورقه های ممبران را نیز می توان در اندازه هایی مانند 40* 120 و 280* 120 مشاهده کرد. ممبران دارای هسته ای ام دی اف می باشد می باشد.
  • ابعاد ورقه های هایگلاس: ورقه های های گلاس را می توان در دو اندازه مختلف در بازار یافت. این اندازه ها 240*120 و 280*120 می باشند. ابعاد هایگلاس به طور معمول کوچکتر از ورقه های ام دی اف برش داده می شوند. ورقه های هایگلاس اغلب دارای مغز ام دی اف می باشند اما با این حال این نوع از ورقه ها کوچکتر از ام دی اف ساخته می شوند.

قبل از اندازه گیری و سفارش محصول مورد نظر حتما از نصاب یا فروشنده در مورد ابعاد ورقه های کابینت و برند آن اطلاعات لازم را کسب کنید. برای اطلاع از قیمت ورق ام دی اف می توانید از طریق سایت ای چوب اقدام نمایید. 

نوشتن دیدگاه