0محصول خریداری شما

دنیا چقدر با اینترنت فرق کرده. چندین سال پیش چه کسی فکرش را می‌کرد که روزی بدون رفتن به مغازه‌ها و دیدن جنس‌ها از نزدیک بشود راحت و آسوده از هر جایی خرید کرد؟ ولی کم کم اینترنت همه گیر شد و کسب و کارهای بزرگ به این فکر افتادند که این شکل از فروش را هم امتحان کنند. این ماجرای اینترنتی شدن برای ما ام دی اف فروش‌ها کمی ریسکی است. خیلی ها حتی معتقد بودند که زدن سایت برای چنین کسب و کاری اشتباه است چون مشتری تا چوب و ام دی اف را نبیند، نمی تواند درست تصمیم بگیرد، رنگ‌ها در صفحه های نمایشگر درست نشان داده نمی شوند و هزار دلیل و بهانه دیگر...

از یک طرف دیگر می دیدیم که سایت های بزرگی مثل آمازون در کل دنیا دارند محصولات چوبی مثل ام دی اف می فروشند و خوب هم می فروشند. خب اگر این روش فروش برای کسب و کار ما در دنیا جواب داده، چرا دست دست کنیم؟ تصمیم گرفتیم سایت ای چوب را راه بیندازیم. پرس و جو کردیم، در اینترنت گشتیم و پونه مدیا را پیدا کردیم.

فروشگاه اینترنتی ای چوب، اردیبهشت 1397

اولین جلسه ما با پونه مدیا به نیازسنجی گذشت. درباره این حرف زدیم که یک سایت فروش محصولات چوبی چه ویژگی هایی باید داشته باشد، چگونه طراحی شود و بودجه مورد نیاز برای چنین سایتی چقدر است. در قدم بعدی باید بازار کار ما بررسی می شد و رقبا تحلیل می شدند تا به دید دقیق تری از نیازهای سایت فروش ام دی اف برسیم. قرار بر این شد که فروشگاه اینترنتی ای چوب را با امکانات و ویژگی‌های ساده تر راه اندازی کنیم و به مرور و با توجه به نیازهای پروژه، امکانات پیشرفته‌تر را به آن اضافه کنیم. در اولین فاز پروژۀ طراحی سایت، لوگو ای چوب و هویت بصری برند ما طراحی شد تا شکل و شمال ظاهری سایت بر اساس آن طراحی شود.

وقتی با گروهی حرفه‌ای کار می‌کنید، در هر مرحله بخشی از نگرانی‌های شما با دیدن روند پیشرفت کار برطرف می‌شود. کار کردن با پونه مدیا این مزیت را داشت که در هر مرحله از کار، به ما گزارش می‌دادند و ما با دیدن پیشرفت در هر مرحله آسوده‌خاطر می‌شدیم. حسن این کار چیست؟ وقتی این تعهد را از یک تیم متخصص ببینید، اعتماد می‌‌کنید و بعد از مدتی با خیال راحت منتظر نتیجه می‌مانید.

تمام کارهای طراحی سایت ما، از خرید دامنه گرفته تا طراحی گرافیکی، بهینه‌سازی کدها، گرفتن نماد اعتماد و ... ظرف چیزی حدود یک هفته انجام شد و سایت ای چوب 31 اردیبهشت 1397 راه‌اندازی شد.

سئو فروشگاه اینترنتی ای چوب، 1397

طراحی سایت و سئو حرفه‌ای دو بال پرواز هر کسب و کار اینترنتی هستند. بهترین طراحی سایت را هم که داشته باشید، بدون سئو دیده نمی‌شوید. این اولین نکته ای بود که متخصصان پونه مدیا در ابتدای کار پس از طراحی سایت به ما گوشزد کردند. تردید برای شروع سئو تا حدی طبیعی است و ما هم برای شروع این پروژه کمی مردد بودیم. به هر حال موضوع تازه ای برای ما بود و نمی دانستیم قرار است با چه چیزی مواجه شویم و برخی از نگرانی های ما هم مالی بودند. با این حال می دیدیم که سایت های رقبا به خوبی مشتری می گیرند و مخاطبان آن ها را می شناسند. جلسه ای را با پونه مدیا تشکیل دادیم تا در این باره حرف بزنیم.

دیگر وقت آن بود تا سئو را شروع کنیم و قدرت ای چوب را به رخ همه بکشیم. به فاصلۀ 7 ماه از شروع طراحی سایت ای چوب، یعنی آذرماه 1397، پروژۀ سئو  ای چوب را با پونه مدیا آغاز کردیم.

سئو فروشگاه اینترنتی ای چوب، 1399

به پشتوانۀ اعتمادی که در این یکی دو سال نسبت به پونه مدیا پیدا کرده بودیم و نتیجه خوبی که از پروژه سئو قبلی به دست آوردیم، تصمیم گرفتیم این مسیر را به همین صورت ادامه دهیم. هر سال که می گذشت رشد ای چوب را در کلمات کلیدی مهم ام دی اف می دیدیم. گزارش های ماهانه سئو که پونه مدیا در اختیار ما قرار می داد، روند پیشرفت را به خوبی به ما نشان می داد.

تحقیق بازار ای چوب، 1399

همزمان با شروع پروژه سئو در سال 1399، پروژه تحقیق بازار را هم با کمک پونه مدیا شروع کردیم. این پروژه برای آن بود که سئوکارهای پونه مدیا زیر و بم بازار ام دی اف ایران را یاد بگیرند تا بتوانند استراتژی های جدیدی را برای بازاریابی و فروش اینترنتی ای چوب طراحی کنند. تحقیق بازار همچنین برای تدوین راهکارهای استراتژیک سئو ای چوب هم عالی بود.

بررسی جامع رقبای ما در صنعت چوب، بررسی نیازهای بازار برای افزودن قابلیت های جدید به سایت و ارائه راهکارهای مرتبط با بازاریابی محتوایی و سئو برای افزایش فروش، همه از اقداماتی بود که در این پروژه انجام شدند.

بهینه سازی تجربه کاربری فروشگاه اینترنتی ای چوب، 1399

تیم فنی پونه مدیا بعد از بررسی مجدد رقبا در زمینه تجربه کاربری و همچنین سایت های خارجی مشابه ای چوب، به این نتیجه رسید که تجربه کاربری در سایت ما آن طور که باید و شاید بهینه نیست. مهرماه 1399 تصمیم گرفتیم تا تجربه کاربری را در فروشگاه اینترنتی ای چوب، بهبود دهیم. این پروژه هم در زمانی بسیار کوتاه و ظرف مدت 2 ماه به سرانجام رسید و تجربه کاربری ای چوب بهینه شد.

دوزبانه کردن سایت ای چوب، 1400

وقتی کسب و کار شما در سطح بین المللی فعالیت کند، مشتریان خارجی پیدا می کنید و باید زبان سایت را هم مطابق با زبان آن ها به روز کنید. این اتفاق برای ما در تیرماه 1400 افتاد و با توجه به داشتن مشتریانی از کشورهای عربی، تصمیم بر آن شد تا زبان عربی را به سایت اضافه و سایت را دوزبانه کنیم.

زبان روسی سایت ای چوب، 1400

فعالیت ای چوب زودتر از آن چه فکرش را می کردیم به کشورهای دیگر گسترش پیدا کرد و کم کم بازار کار ما در روسیه هم رونق گرفت. خب وقتی بخشی از جامعه مخاطبان شما در کشور بزرگی مثل روسیه باشند، بهتر نیست سایت را برای آن ها هم بهینه و قابل استفاده کنید؟ سایت ای چوب طی مدت یک ماه از مرداد تا شهریور 1400 به زبان روسی هم مجهز شد تا مخاطبان کشورهای روس زبان را هم پوشش دهد.

تبلیغ گوگل 50 دلاری ای چوب، 1400

یکی از راهکارهای مؤثر در سئو و جذب مشتری، گوگل ادوردز است. این شیوه مخصوصا وقتی سایت شما به دلایل مختلف با محتوا و بهینه سازی بالا نمی‌آید، می تواند مثل یک درمان موقت سایت را نجات دهد. اما این نوع تبلیغ لزوما در مواقع افت رتبه استفاده نمی شود و می تواند یک راهکار موثر برای جلوگیری از افت رتبه باشد. در مرداد 1400 و همزمان با سه زبانه شدن ای چوب، تبلیغات گوگل هم به کمک ما آمد تا بیش از پیش دیده شویم و در گوگل رتبه بگیریم.

پشتیبانی ای چوب، 1400

بدون پشتیبانی سایت شما مثل فرزندی یتیم است. هرچقدر هم که برای سایتتان تلاش کنید باز هم شما متخصص نیستید و نمی توانید از هر نظر مراقبش باشید. پشتیبانی سایت یکی از ضروری ترین قراردادهایی است که باید با شرکت طراحی سایت خود داشته باشید. پشتیبانی سایت باعث می شود تا خیالتان از امنیت سایت، سرعت، مسائل فنی و مشکلات احتمالی مثل اکسپایر شدن دامنه یا از دسترس خارج شدن سرورها راحت باشد.

تیم پشتیبانی پونه مدیا در این مدت به ما ثابت کرده است که مثل چشم و گوش خود ما مراقب سایت است و تمام تلاشش را به صورت 24 ساعته برای نگهداری از سایت ما می کند.

سئو نقره ای ای چوب، 1400

وقتی سایت شما پیشرفت می کند و سری در میان سرها در می آورد، روش های بالا نگه داشتن آن با سایت تازه کار متفاوت می شود. دی ماه 1400 بود و تیم سئو پونه مدیا به ما گزارش دادند که روش ها و استراتژی های سابق ای چوب دارند کارکرد خودشان را از دست می دهند و لازم است برای ادامه مسیر سئو ای چوب، ایده پردازی کنیم و روش های جدیدی را به کار بگیریم که توان بالا نگه داشتن برندی به بزرگی ای چوب را داشته باشد. پیشنهاد پونه مدیا پکیج نقره ای سئو بود. این پکیج امکانات ویژه ای داشت که فراتر از استراتژی های معمول، به ما کمک می کرد تا جایگاه فعلی را در گوگل حفظ کنیم و حتی فراتر از آن، برای کلمات کلیدی مهم صنعت چوب به جایگاه های بالاتری برسیم. قرارداد سئو نقره ای چوب به مدت یک سال بسته شد و همین تصمیم مهم و حیاتی اعتبار فروشگاه اینترنتی ای چوب را به مراتب بالاتر برد.

سئو طلایی ای چوب، 1401

تلاش شبانه‌روزی متخصصان سئو پونه مدیا و دیدن نتایج این تلاش در افزایش فروش ای چوب، باعث شد تا ما با اهمیت سئو در رشد کسب و کارها آشنا شویم و بیش از پیش برای سرمایه گذاری در این بخش ترغیب شویم. به همین دلیل پروژه سئو طلایی ای چوب را در 30 فروردین ماه 1401 آغاز کردیم؛ پروژه ای که به لطف آن امروز ای چوب با تمامی کلمات مهم این حوزه در صدر نتایج برتر گوگل قرار دارد. کافی است در اینترنت سرچ کنید تا ببینید که تجارت ما چقدر پررقابت است و حضور ای چوب در صدر لیست برترین‌های این صنعت، گویای کیفیت کار ما به‌عنوان تأمین‌کنندۀ ورق های ام دی اف و تبحر تیم پونه مدیا در سئو است.

متخصصان سئو داخلی پونه مدیا از بهینه‌سازی تمام محصولات و مجموعه‌ محصول‌ها گرفته تا لینک‌سازی داخلی و خارجی و اصلاح متن و ساختارهای محتوایی را برای ای چوب انجام دادند. انتشار رپورتاژ آگهی در برترین رسانه‌های اینترنتی کشور هم استراتژی دیگری بود که در رشد ناگهانی ای چوب تأثیر چشمگیر داشت. در کنار آن برنامه‌نویس‌های این شرکت هم سایت را از نظر سئو فنی بررسی می‌کردند تا سایت از نظر سرعت بارگذاری و ساختار کدها در بهینه‌ترین شکل ممکن باشد؛ فرایندی که تا امروز به طور مستمر ادامه دارد. مداومت و اعتماد دوطرفه میان ما پونه مدیا، باعث شده است تا ای چوب به عنوان یکی از بزرگ‌ترین فروشگاه‌های اینترنتی مشتقات چوب و ام دی اف در ایران شناخته شود.

نوشتن دیدگاه